SKU: ASIWJ126-5.0-10P
The ASIWJ126-5.0-10P is a 10 position low cost screw terminal, PCB terminal block with 5mm pin spacing. This 10 position printed circuit board screw terminal block with economy foil wire guard termination features a UL94V0 green housing that is only 10.2mm in height. The UL ratings of this 10 position economy PCB terminal block are 26-14 AWG, 8A, 300V.