SKU: ASIWJ2EDGKCM-5.0-10P
ASIWJ2EDGKCM-5.0-10P is a 10 Position Terminal Block Connector With Screw Locks, Pluggable Terminal Block With Screw Locks For Secure Mechanical Hold To PCB Terminal Block Headers With Screw Lock Insert, 5mm Spacing, Front Wire Entry, Green UL94V0 Housing, Nickel Plated Copper Alloy Metal Body, 28-12 AWG, 15A, 300V