SKU: ASIWJ2EDGKR-5.08-8P
ASIWJ2EDGKR-5.08-8P is a 8 Position Terminal Block Connector With Pins On 5.08mm Spacing, 28-12AWG, 15A, 300V UL Ratings, Mates With Female Terminal Block Connector And Female PCB Headers, Male Pluggable Terminal Block Features Green Housing UL4V0, Nickel Plated Copper Alloy Metal Body, Industry Compatible