SKU: ASIWJ2EDGRG-5.08-10P
ASIWJ2EDGRG-5.08-10P is a 10 Position PCB Header, Horizontal, 5.08mm Pin Spacing, With Locking Tabs For Use With Pluggable Terminal Blocks, Green UL94V0 Housing, UL Rating 15A, 300V