3 Pin Terminal Block Connector, 5.08 mm Pitch, Interlock CLL5.08-3SQVE
https://www.sourceasi.com/web/image/product.template/48901/image_1920?unique=737c2db
SKU: CLL5.08-3SQVE
ASI has 3 pin terminal block connectors with 5.08 mm pitch. The CLL5.08-3SQVE is an interlocking mini modular terminal block connector with moving clamps and screw terminations. Wire entry is vertical to the printed circuit board. The interlocking housing enables the CLL5.08-3SQVE to attach to another 3 pin and the 2 pin CLL5.08-2SQVE.