SKU: CLL7.5-2VE
2 Position Terminal Block with 7.5mm pin spacing. Compare to GMKDS1.5/2, 1717020, to the CLL7.5-2VE a 7.5mm Pitch fixed Printed Circuit Board (PCB) terminal block. It is modular with moving clamp, interlocking housing, horizontal Screw Clamp wire entry accepts 30-12AWG in 2 position.