3 Position PCB Terminal Block, 3.5mm Pin Spacing, Subminiature, Vertical Wire Entry, Screw Terminal Block, 30-18 AWG, CPP3.5-3SQVE
https://www.sourceasi.com/web/image/product.template/49449/image_1920?unique=737c2db
SKU: CPP3.5-3SQVE
The CPP3.5-3SQVE is a 3 position 90 degree pcb terminal block with a green interlocking housing and pins on 3.5mm spacing. This 3 position pcb screw terminal block has vertical wire entry. The housing of this 3 position, 3.5mm pin spacing pcb terminal block is UL94V0 rated and the metal body is a nickel plated copper alloy.