SKU: NUT18FLY
ASI NUT18FLY Flexible Wire Marker 18mm x 4mm x 0.4mm in yellow. It is made from a flame resistant semi-rigid PVC which is rub resistant in compliance with CEI 16-7. The ideal operating temperature range is from -40 Degree to +80 Degree C. These are pre-punched Flexible Wire Markers which use the SmartPrint universal print system for fast printing. The new Easy Plug System simplifies the insertion of the tag into the sleeve.